Pár poznámek ke kostýmově náročnějším rasám

15 Úno

Toužíte hrát orka, goblina, trolla, nočního elfa nebo třeba nemrtvého, ale přijdou vám tyto rasy příliš náročné na vytvoření správně vypadající vizáže? Pak pro vás máme pár tipů a triků, co s tím!

Předně, pokud si nechcete celý tábor barvit viditelné části těla na zelenou (ork, goblin), modrou (troll), fialovou (noční elf) nebo bílou/černou (nemrtvý), můžeme vás uklidnit – nevyžadujeme to (doplněk: až na Vojtu). Tábor je dlouhý, zatímco na víkendovém larpu se s kostýmem vypipláte, na táboře, kde hrajete postavu řadu dní v kuse, se vám logicky nebude každý den chtít trávit dlouhý čas před zrcadlem s houbičkou a barvou (byť to za ten výsledný efekt doopravdy stojí – zvláště hrajete-li nočního elfa a na večeři budou borůvkové knedlíky). Stačí alespoň letmé namalování trochou barvy, třeba v podobě jednoduchých čar na obličeji. Spolu s k rase sedícím kostýmem to bohatě stačí. V takovém případě je nosným právě onen kostým. Chcete-li hrát orka, využijte některý z tradičních orkských účesů, popř. si můžete pořídit i malé kly. U trollů je to s kly složitější (mají je větší), pro délku akce nedoporučujeme žádné lepení latexem. Za úvahu například stojí vytvořit si k trollům sedící čelenku, popř. s lícnicemi, a přidělat kly k ní… možností je více, jestli se vám nějaká osvědčila, napište nám o ní. U nočních elfů jsou naprostou nutností špičaté uši. Delší jsou u tohoto národa věrohodnější, nicméně snáze padají. Z čirého pragmatismu (opět kvůli délce letního tábora), pokud nejste doopravdy skalní fanoušek této rasy, doporučujeme raději využít takové špičaté uši, které drží i bez použití lepidla. U nemrtvých pak vhodného efektu dosáhnete různými cáry látky a nošením (popř. i našitím) kostí.

Shrneme-li to, nemusíte se „barevných“ ras bát, nevyžadujeme precizní kostým (byť nás rozhodně potěší a nějaký bonus by se za to usmlouvat dal). Při tvorbě kostýmu neopomeňte praktičnost, fakt, že tábor se koná v červenci, kdy bývá čím dál častěji horko, ale ani délku akce.