Frakciálky – novinka na larpovém táboře Warcraft

28 Úno

Od loňského roku se Warcraft může pyšnit novým, propracovaným systémem schopností. Jeho základ zůstává stejný i pro další roky. Některé maličkosti doznají jistých změn, ale na desátém ročníku letního tábora se můžete těšit na jednu malou novinku: frakciálky.

Co to je? Jedná se v podstatě o obdobu raciálek, tj. rasových schopností, které jsou přístupné jen určité rase (např. jen orkům, jen nočním elfům apod.). Frakciálky fungují podobně – poskytují plnohodnotným členům určité frakce nějakou schopnost nebo možnost se učit konkrétní dovednost. Být členem frakce se tudíž vyplatí i na bázi pravidel. Frakciálka nemusí být z povahy věci stejná pro magické a nemagické postavy, nýbrž se může lišit.

Cílem frakciálek je pomoci odlišit od sebe jednotlivé frakce, a zároveň vás motivovat ke vstupu do nich. Je nutno podotknout, že ne každá frakce musí mít dostupnou frakciálku – tu mají obvykle jen frakce, které na herním území mají být. Nicméně, dokážeme si představit, že by za určitých podmínek i nějaký další spolek mohl získat svoji frakciálku… 🙂