Jaký je rok aneb Pomocník při tvorbě postavy

5 Kvě

Přemýšlíte nad příběhem své postavy, ale nevíte, jaký je rok, nebo jaké velké události by se v příběhu postavy měly objevit? Snad vám pomůže tento článek. 🙂

Léta Páně asi ne

První otázkou, kterou si musíme ujasnit, je, jak se vlastně ve Warcraftu počítají roky. V současnosti nejpoužívanější je letopočet, který roky počítá od otevření Temného portálu, kdy byl takzvaný rok 0. Co bylo před tímto rokem je X let před portálem, co je po něm, je X let po portálu.

Vedle tohoto běžně užívaného způsobu existuje ještě jeden dochovaný kalendář – je jím královský stormwindský. Roku 0 tak odpovídá rok 580 královského letopočtu.

Jaký je rok?

V současnosti (na 10. a 11. ročníku) se nacházíme v roce 23 po otevření Temného portálu (tj. 615 stormwindského král. letopočtu). To znamená, že teprve před dvěma roky (21) došlo k Bitvě na hoře Hyjal a před třemi roky Arthas zabil krále Terenase II., zničil většinu Lordaeronu a Quel’Thalasu a přivolal Archimonda, který obrátil Dalaran v trosky.

Nejvýznamější události

První válka probíhala do roku 5, kdy padlo Stormwindské království. Tato událost se bezprostředně týkala většiny orků Hordy a lidí ze Stormwindu. Druhá válka probíhající od roku 6 zasáhla přímo i lokaci, ve které hrajeme, protože se zde vylodili napřed uprchlíci ze Stormwindu (někteří se zde mohli usadit) a následně Horda. Druhá válka zasáhla všechna lidská království, trpaslíky z Khaz Modan i z klanu Wildhammer, všechny vznešené elfy (lesy Quel’Thalasu zčásti zaplály) a trolly (ale z nehratelných kmenů). V reakci na zradu Alterackého království došlo k okupaci země, která vyústila ve vznik zločineckého Syndikátu, který v naší lokaci donedávna silně působil.

Poslední z velkých válek, Třetí válka (děj Warcraftu III), začala v roce 20. Jestliže se předchozí dvě války týkaly jen Aliance a Hordy, ale dalších ras (noční elfové, taureni, darkspearští trollové, většina goblinů…) se netýkala, pak tato alespoň nepřímo zasáhla skoro každého obyvatele Azerothu. Pohroma do svých řad znemrtvila velkou část lordaeronské populace a téměř vyhladila vznešené elfy. Došlo k Bitvě na hoře Hyjal, po níž noční elfové přišli o svoji nesmrtelnost. Vznikla frakce svobodně myslících nemrtvých, tzv. Opuštěných lady Sylvanas, většina Vznešených elfů se stala Krvavými elfy, Darkspeaři a taureni se stali součástí Hordy.

Jižní Lordaeron, ve kterém hrajeme, válka nezasáhla tak ničivě. Vojáci z této části země umírali v boji proti nemrtvým, vyskytli se zde Opuštění, které vedl v bojích na severu padlý hillsbradský vévoda, nedaleko Archimonde zničil Dalaran, sousední Gilneas se uzavřel a Stromgardské království ležící na východ od Hillsbradu se zhroutilo. V zemi začal působit zločinecký Syndikát.

Shrnutí předchozího ročníku naleznete mj. tady, podrobnou časovou osu například zde: https://www.wowfan.cz/clanek/casova-osa. Až na několik výjimek je velmi pravděpodobné, že výše vypsané události, hlavně ony tři velké války, se vaší postavy nějak dotkly. Prosíme, zkuste je do příběhů svých postav zakomponovat. 🙂