Forsaken – Opuštění lady Sylvanas

8 Úno

Když se Ilidanovi podařilo oslabit Ledový trůn a tím i síly Krále lichů, využila Sylvanas Windrunner, kdysi velitelka elfů, příležitosti k pomstě a vzbouřila se proti Pohromě nemrtvých. S pomocí jednoho z nathrezimů se jí podařilo osvobodit část nemrtvých od jha Pohromy. Za pomoci zbytků aliančních sil dobyla ruiny hlavního města Lordaeron. Podle dohody s maršálem Garithosem měla následně odejít; Sylvanas však lidi zradila a zabrala město pro sebe, aby pod ním vybudovala pro své nemrtvé – Opuštěné – domov, kde je nikdo jiný nebude lovit.

Opuštěným se podařilo záhy získat mnoho opěrných bodů na velké části Lordaeronského království. V Hillsbradu to byl Tarren Mill. Moc se jim však v této krajině nedařilo. Jejich zrádná jednání na ně postupně přivolala hněv Strážců lesa, kteří Tarren Mill těžce poničili zemětřesením. Ani útok na Southshore nevyšel, a tak Forsakeni využili příležitosti a tajně se zmocnili pevnosti Durnholde, do té doby bašty Syndikátu. Zde ovládli část katakomb pod hradem a nadále do dění nezasahovali. Jen občas nad povrch vylétla jedna smrtonoška, aby zkontrolovala situaci.

Před pár týdny (mezi 10. a 11. ročníkem je časový posun jen necelý měsíc) je však z jejich klidu vyrušila výprava hrdinů. Forsakenům byl umožněn volný průchod na povrch, aby se mohli bezpečně vrátit ke své nemrtvé paní. Tuto dohodu však nedodrželi a brzy zaútočili na všechny základny živých. Osudným se jim stal téměř úspěšný útok na pobřežní Southshore. Zdálo se, že vítězí, když tu se hospodský ve městě odpálil a vzal s sebou i většinu nemrtvých včetně zrádného velitele Voxe, Foxe a Foxe.

Zbylých přeživších bylo příliš málo, a tak se raději stáhli do lesů. Zvěsti o tajemném artefaktu a fakt, že Hillsbrad je stále velmi bohatý na přírodní zdroje, však Sylvanas přiměly vyslat do Hillsbradu novou vojenskou sílu. Opuštění tak v Hillsbradu vybudovali opět svoji základnu a musí se s nimi počítat jako s rovnocennou silou. Nový velitel nejspíš zvolí jinou strategii než ten loňský, a tak je možné, že tentokrát bude Sylvanas slavit úspěch.