Venkozem (XII. ročník)

25 Říj

Nořili se čím dál hlouběji pod trpasličí pevnost. Šli po stopách výpravy Kirin Tor, Strážců lesa, Hordy a Aliance. Po Ik’Zazuthově pádu se dole něco ošklivě zvrtlo. Členové výpravy byli… Jednoduše nebyli. Kdyby zemřeli, našla by se po nich alespoň nějaká stopa, ale po výpravě nezbylo zhola nic. A co hůř, na místě se dle arcimágů nacházel aktivní portál. To vše donutilo Dalaran, aby se svými spojenci do podzemí vyslal armádu.

Po odstranění závalu se malé vojsko konečně dostalo do jádra titánského komplexu, na jehož stěnách bylo vidět působení starých bohů. Jeden z arcimágů stabilizoval portál, načež se všichni vrhli do odhalování toho, co se stalo. Pravda byla děsivá. Výprava předtím otevřela bránu na ledovou planetu, která Ik’Zazutha sežehla, aby následně zkusila nepopsanou možnost bez symbolu… Hrdinům již nebylo pomoci.

Stále tu však byl ten portál. Vedl na Outland, ale přesto z něj hrdinové neměli špatný pocit. Ba právě naopak! Kněžím Světlo říkalo, že je správné projít oním portálem. Obdobně se vyjadřovali duchové šamanů. Proč? Bylo to snad lákání Ik’Zazutha? Vždyť ten byl přece zničen!

Po dlouhé poradě se nakonec shromážděná výprava rozhodla portál zachovat, stabilizovat a chránit. Bylo rozhodnuto o vyslání výpravy na druhou stranu. Ostatně země, jejíž obrysy se zrcadlily v bráně, byla plná zeleně, a ne té tmavé pustiny, kam se jen pár dní zpátky vydaly síly některých frakcí.

Dvanáctý ročník Warcraftu se bude odehrávat na Outlandu. Skrze vztyčený portál se budou moci do nového světa dostat postavy z Azerothu. Postavy bude možné přenášet. Měli byste ale dobře zvážit důvody, proč vaše vypiplaná postavička zahodí svůj spokojený život na Azerothu a místo toho půjde do polorozpadlého světa, kde skoro nic neroste a jistotou není ani fungující gravitace.

Protože Weverklan není Blizzard, můžete se na příštím ročníku těšit na nové hratelné rasy a zároveň nová povolání. 🙂 Jaké budou? Inu, vše se dozvíte v pravý čas… 🙂