Shattrath, Aldor a Scryers

8 Lis

Po několik staletí byl Shattrath jedním z největších draeneiských měst a posvátným místem pro uctívání Světla. Místo nebylo vybráno náhodně. Chráněn horami, s přístupem k Zangarskému moři, dokázal Shattrath bez problémů odolat útokům ogrů. Po řadu let byl symbolem míru a draeneiské civilizace.

Válka se Starou Hordou tento rozkvět ukončila. Série porážek od orků, posilněných Mannorothovou krví, vedla draeneie k rozhodnutí z města evakuovat většinu civilistů do skrytých základech rozesetých po Draenoru a bránit město spíš kvůli tomu, aby orkové nabyli přesvědčení, že draenei konečně porazili. Město po tuhých bojích padlo a z těch, co přežili, se stali často Zlomení – Broken Draenei – kteří ztratili svůj kontakt se Světlem.

Léta plynula. Ruiny Shattrathu zůstávaly neobsazeny, a tak se do města vrátil starý řád draeneiských kněží, Aldor. Když na Outland přišel A’dal, jeden z naaru, rozhodl se ze Shattrathu udělat základnu pro svůj boj proti zlu. Vypudil z okolí démony Plamenné legie a spojil se s řádem Aldor, který jej vřele uvítal.

Netrvalo dlouho a z Shattrathu se stal bezpečný přístav, kam se sbíhaly všechny svobodné duše z Outlandu. Hledali ochranu před Plamennou legií i před Ilidanem a jeho nohsledy. Město rostlo a sílilo každým dnem, z ruin se opět stávaly obyvatelné domy. Do Shattrathu zavítal opět i prorok Velen, vůdce draenei, nebo třeba Maiev Shadowsong se svými nočními elfy, která stále prahla po zničení Ilidana, i arcimág Khadgar a Synové Lothara.

Nový pán Outlandu Ilidan Stormrage viděl v Shattrathu rostoucí hrozbu. Rozhodl se proti nezávislému městu zakročit a vyslal proto armádu krvavých elfů, aby Shattrath dobyla. Voren’thal, vůdce armády, však dostal od naaru vizi možné budoucnosti. Celá armáda potom překvapivě složila zbraně a přidala se k A’dalovi v boji proti Plamenné legii. Voren’thalovi věrní si začali říkat Scryers.

Shattrath je největším městem a přirozeným centrem, kde se budou sbíhat nitky našeho příběhu. Ve spodní části města se nachází nejrůznější stvoření, často uprchlíci z jiných částí Outlandu. Městu vládne A’dal, naaru, jemuž se správou města pomáhá arcimág Khadgar, jeden z nejmocnějších čarodějů.

V horním městě mají své základny Aldor, řád draeneiských kněží, a Scryers, to jest krvaví elfové, kteří odmítli Kael’Thasovi věrnost. Obě strany mají sice společný cíl – svrhnout Plamennou legii a ukončit vládu Ilidana nad Outlandem, přesto mezi sebou mají velmi špatné vztahy a navzájem si nevěří.

Jak vyplývá z předchozích řádků, v Shattrathu najdou své místo všichni ti, kteří nejsou silně spojeni ani s jednou z menších frakcí, anebo ti, kterým jde o vyšší dobro a společný boj proti Plamenné legii a Ilidanovi.