Maievina výprava

15 Lis

Po tisíce let chránila Maiev Shadowsong se svými strážkyněmi vězení Ilidana Stormrage, pátrala po zločincích a bojovala na straně spravedlnosti. Naneštěstí, všechno obrátila naruby druhá invaze Plamenné legie.

Tyrande Whisperwind totiž Ilidana osvobodila, aby pomohl elfům v boji proti démonům. Maiev to chápala jako zradu, neboť při pokusu o osvobození padlo mnoho jejích sester. A tak po skončení války Ilidana pronásledovala, aby jej navrátila za jeho hříchy do hluboké kobky. Její dlouhá pouť plná utrpení ji přivedla i do Východních království. Touha po spravedlnosti ji dokonce vedla ke lhaní o Tyrandině osudu, což rozlítilo Tyrandina druha Malfuriona, největšího z druidů. Když Ilidan a Malfurion osvobodili Tyrande, vypadalo to, že všechny Ilidanovy hříchy a tisíce jím usmrcených duší mají být zapomenuty. Maiev a strážci, zrazení vlastními vládci, však nehodlali nechat Ilidana uniknout spravedlnosti. Když Ilidan otevřel portál, Maiev i její bojovnice neváhaly a prošly skrze bránu rychle za ním.

Ilidan na Azerothu zanechal většinu svých služebníků. Maiev jej poměrně snadno na Outlandu našla a osamoceného přemohla. Ilidan byl uvržen do klece. Výprava nočních elfů sice slavila úspěch, ale nedařilo se jí najít způsob, jak se vrátit na Azeroth. Objevila se však naděje – průzkumníci narazili na tábor Aliance, pozůstatek dvacet let staré výpravy, která by snad mohla nočním elfům pomoci. Než se však podařilo Maiev k Alianci dostat, byla napadena Kael’Thasovými krvavými elfy a nagami lady Vashj, kterým se podařilo Ilidana osvobodit.

Maiev a její strážci se museli na nějakou dobu stáhnout. Maiev mezitím navštívila i Shattrath, přesto se jí zde nepodařilo najít, zvláště s krvavými elfy, rozumnou řeč. Usmálo se na ni ale štěstí; její neutuchající touha po pomstě a spravedlnosti vešly na Outlandu rychle ve známost, a tak se řady její malé armády rozrostly o mnohé mladé draenei a broken draenei. Posledních několik let strávila Maiev právě tréningem tohoto vojska a partyzánskou válkou proti Ilidanovým silám, která jí ještě přidávala na věhlasu.

Když se v Terokkaru objevil portál z Azerothu, nařídila Maiev přesunout část svých sil právě sem. Přitom narazila na skupinu druidů a lovců nočních elfů. Ti prošli portálem a dostali se do nesnází, obklíčení oddílem Ilidanových vojsk. Maiev jim pomohla, čímž si získala jejich věrnost. Ostatně byla stále mezi nočními elfy legendou a ne všichni zapomněli na Ilidanovy zločiny, nehledě na jeho nohsledy – nagy.

Maievina výprava je v současnosti poměrně silná. Kromě vojska strážkyň, druidů a měsíčních kněžek disponuje novými draeneiskými rekruty, včetně těch broken draenei, kteří objevují pro ně dosud neznámé cesty šamanismu. Zároveň se k vojsku přidávají i další jednotlivci, kteří mají důvod chtít vidět Ilidana nebo jeho spojence mrtvé. Cíl je jasný – co nejvíce uškodit Ilidanovi a ideálně od ostatních frakcí získat pomoc na toto tažení.