Kael’Thasovi krvaví elfové

30 Lis

Jen málokterý národ potkal v historii Azerothu tak krutý osud jako quel’dorei – vznešené elfy. Tisíce let zpátky byli vyhnáni Malfurionem a jeho druidy, aby se usadili v dalekém Quel’Thalasu, kde si vybudovali nový domov. Ani ne před dvaceti lety velké části lesa spálila Horda během druhé války a teprve nedávno vtáhl do království Arthas s Pohromou nemrtvých, zanechal za sebou mrtvou zemi, zničil zdroj elfí magie Sluneční studnu a vyvraždil většinu populace včetně krále Anasteriana.

Princ Kael’Thas, dědic trůnu, cítil obrovskou vinu, neboť v době katastrofy se v domovině nenacházel – již léta žil v magickém městě Dalaran. Vrátil se rychle domů a sjednotil tolik elfů, kolik jen mohl. Společně si začali říkat Děti krve, v thalassianštině sin’dorei. Běžně vešli ve známost jako krvaví elfové.

Kael’Thas ve vlasti dlouho nepobyl. Vydal se zpět do Lordaeronu pomoci Alianci proti nemrtvým. Jeho hlavním cílem ale bylo vyřešit nejpalčivější problém – závislost jeho lidu na magii. Bez Sluneční studny neměli elfové zdroj magie. Bez magie chřadli, z některých se dokonce staly šílené pokroucené zrůdy.

Služba v aliančních vojscích se, kvůli maršálu Garithosovi, elfům nevyplatila. Když přijmuli pomoc nag, nechal je maršál uvěznit pod Dalaranem. Naštěstí krvavé elfy osvobodila lady Vashj. S tou společně získali kontrolu nad vězením, otevřeli portál a prchli za Illidanem na Outland. Po jeho vysvobození z rukou strážkyně Maiev vstoupil Kael’Thas do služeb lovce démonů v příslibu dostatečného množství magie. Vojsko krvavých elfů následně bojovalo proti Plamenné legii i proti Pohromě nemrtvých, aby se po prohře stáhlo zpět na Outland. Illidan zde krvavé elfy naučil různé způsoby vysávání magie z jiných bytostí a předmětů a Kael’Thas poté poslal několik svých magistrů do Quel’Thalasu, aby zde šířili toto učení. Lor’Themara jmenoval regentem a svému lidu slíbil zářnou budoucnost.

Naneštěstí Kael’Thas nebyl o nic blíže k nalezení léku na elfí závislost na magii. Jeho pýcha mu zabránila vrátit se na Azeroth s prázdnou, a tak zůstal na Outlandu. Když se v Shattrathu vytvořilo velké centrum odporu, nařídil Illidan Kael’thasovi, aby jeho vojska město dobyly. Kael’Thas chtěl, aby se do boje připojili Illidanovi lovci démonů, avšak byl odmítnut. Než ale vůbec došlo k bitvě, celá armáda v čele s Voren’thalem Věštcem dezertovala. Kael’Thase tato zrada tvrdě zasáhla, neboť přišel i o některé své nejbližší spolupracovníky.

Naplněn zlobou, vzal princ útokem Netherstorm a přesunul sem svoji hlavní základnu. Obsadil i draeneijskou krystalovou loď Tempest Keep, z níž učinil své hlavní sídlo. S objevením portálu v Terrokarském lese však Kael’Thas nakrátko vyměnil své zářivé sídlo za malou základu Firewing Point. Portálem přišlo i několik krvavých elfů a selháním, pýchou a felovou magií mučený princ je chce udržet na své straně, aby nepřešli k Voren’thalovým Scryers. Jeho záměr ale podvazuje i to, že celé jeho vojsko na nově příchozí hledí přezíravě, neboť to jsou ti, kteří zůstali v Quel’Thalasu, zatímco oni vedli po boku svého prince jednu bitvu za druhou.

Kael’Thasův Firewing Point se zároveň stává hlavním shromaždištěm Illidanových sil, které proudí do Terrokaru zasáhnout proti rozšiřujícímu se vlivu ostatních frakcí. Nejdůležitější se zdá eliminace proklaté Maiev a jejího rostoucího vojska. Druhými na řadě je Shattrath a elfí zrádci v čele s Voren’thalem. Třetími pak Horda a  Aliance, proti jejímž mágům z Kirin Tor bojují krvaví elfové v Netherstormu. Prince a jeho služebníky čekají náročné týdny. Ale Kael’Thasovo vojsko je na porážení několikanásobně silnějších nepřátel již léta zvyklé. Sláva krvavým elfům!

Upozornění: Krvaví elfové, kteří nešli s Kael’Thasem na výpravu (na mysli je jeho cesta skrze datadisk Frozen Throne), a přijdou teprve portálem z Azerothu, mají dvě jasné možnosti, ke komu se přidat. Tou první je přísahat věrnost princi Kael’Thasovi, avšak čelit jistému přehlížení a podřadnosti od jeho služebníků, nebo svého legitimního panovníka zavrhnout a přidat se k Voren’thalovým Scryers v Shattrathu, kde se sbíhá vojsko proti Plamené legii.